BAJKI DLA NIEKTÓRYCH DOROSŁYCH

Bo można żyć inaczej!

„… oto jak proste przyjemności mogą dać człowiekowi prawdziwe szczęcie…”

Tomik Karola Arentowicza, to w rzeczywistości dwie odrębne opowieści: „O nim” i „O niej”. On jest mężczyzną po przejściach i wciąż spotyka na swojej drodze ludzi potrzebujących pomocy. To ten jedyny, który zamiast patrzeć wzywa pogotowie, pozostaje z rannym. Ten, który pociesza. Ona – dziewczyna z traumą. Samotna, a jednak wydaje się, iż wszyscy są jej rodziną. Tylko ona nie czeka, ale działa.

Co ich łączy? Dobroć i odwaga stawania przeciwko brutalności i bezczynności. Siła mówienia, ale przede wszystkim słuchania. Posiadanie sumienia i empatia.

Tak więc o czym jest ta cała historia? A o współczesnych bohaterach, rycerzach płci obojga, może i walczących z wiatrakami, może wciąż walącymi głową w ścianę… ale istniejącymi. Po prostu o tych, którzy się nie zrażają, nie tylko chcą coś zmienić, mają jakieś ideały, ale przede wszystkim robią to.

„Bajki dla niektórych dorosłych” to dwie krótkie nowele, pełne delikatności, subtelne, przepełnione empatią i wrażliwością Opowieści współczesne o zwyczajnych ludziach, którzy napotykają zwykłe, codzienne problemy. Ale potrafią sobie z nimi radzić bez zawiści i krzyku. Bez wrogości i złości. O ludziach, którzy swojego bólu nie roznoszą po świecie, ale przeżyte przez nich sytuacje przekuwają w dobro. Przepełniają się zrozumieniem…

Dlaczego więc „bajki”, bo wiecie, dobro to towar chroniony, obdarzeni nim ludzie to gatunek zagrożony… To o czym pisze autor… to najcześciej no bajki.

„Bajki dla niektórych dorosłych” Karol Arentowicz, IMG Partner 2011.

Dodaj komentarz