KOTEK MAMROTEK

Ach ta słodka charakterność!!!

No charakterność no! Bo jak inaczej nazwać kota o tak twardym spojrzeniu na świat? Rysowanego zdecydowaną kreską. Kompletnie… biało-czarnego?

Tylko charakternym.

IMG_7500

Kotek Mamrotek to mieszkaniec świata „Świerszczyka”. Pamiętacie to czasopismo? Ową kolorową zabawę? Tam właśnie mieszka Mamrotek. Dzięki kresce Kacpera Dudka ożywa na stronach i sprawia, że się uśmiechamy…

IMG_7503

A tak, sama otrzymałam go z niesamowitą dedykacją autora – Piotra Olszówki. Wiecie, tego człowieka orkiestry, który pisać umie, rysować umie, pomysły ma… no wiadomo, taki, co to serio wszystko potrafi. Może znacie go z niesamowitej powieści „Morrigan”? Jeżeli nie, to poznajcie.

IMG_7501

No chyba, ze wolicie zacząć od kotka… od bardzo nietypowego kotka. Komiksowego, zadziornego, takiego, który bardzo mało mówi, ale działa na wyobraźnię od razu. Kotka, z którym można się pobawić, który wkrada się w nasze zabawy spacerowe, albo, gdy pada, po prostu pozwoli się pokolorować? Bo przecież czemu nie? Jest miejsce!!! I nikt nam nie zabroni, to nasza książka!!!

IMG_7506

Spędźcie z nią cały rok! Ale serio, calutki!!! Wracajcie do niego, jeźdźcie paluszkiem po literkach, zauważajcie nowe szczegóły, po prostu bawcie się nieprzytłoczeni nadmiarem krzykliwych kolorów. Pozwólcie swojemu dziecku uruchomić wyobraźnię, a potem podkradnijcie mu książkę, by samemy namalować na kocim grzbiecie kwaitki. Albo może… zasadzicie kotka w doniczce?

Bo kotek jest mądry, kotek jest miły i nie jest zły!!!

IMG_7505

Tak naprawdę Mamrotek jest przyjacielski, ale nie nawiny. Nie głupiutki, jak różwoe gatki lalki Barbie. I takich samych ma znajomych! Mieszka w waszej okolicy, robi pewno też to, co wy. A może robi rzeczy, o których już zapomnieliście?

IMG_7507

„Kotek Mamrotek” to przmeiły powrót normalności. Dziecięcy komiks, a może raczej coś więcej? Może możliwość rozwinięcia owych sporych obrazków? Może zamienienia ich w niesamowitą opowieść? A może sami dorysujecie zakończenie? Nowe przygody swojego nowego przyjaciela?

IMG_7508

Książeczka należy do serii „Umiem opowiadać” i właśnie tym jest. Opowieścią. Ale taką, która wypłynie z was samych!!!

IMG_7504

„Kotek Mamrotek” Piotr Olszówka, Kacper Dudek, wydawnictwo Nasza Księgarnia 2015.

IMG_7502